Raslavický pedál (cyklopreteky v ❤️ Šariša) sú historicky prvé cyklopreteky so štartom a cieľom v malebnej obci Raslavice. 

Účastnícka medaila, účastnícke tričko, finančné ceny v každej kategórií.

Čím sú naše preteky výnimočné ? ... Sme jedny z mála cyklo pretekov na Slovensku kde každý jeden účastník dostane účastnícku medailu, účastnícke tričko, víťazi slušné finančné ceny a široký úsmev po prejazde cieľovou páskou. Preteky sa tento rok konali prvykrát a svojou účasťou 182 pretekárov prekvapili nejedného štartujúceho. Hneď na prvom ročníku sme zaznamenali aj zahraničných pretekárov, takže Raslavický pedál sa radí k medzinárodným pretekom. O kvalite pretekov svedčí aj fakt, že víťazom sa stal Český pretekár Karel Hartl, ktorého mnohý poznajú.

Ďalšou výnimočnosťou sú detské preteky, ktoré sa konajú v priestoroch prírodného amfiteátra. Cieľom organizátorov Raslavický pedál je oživenie daného regiónu, ktoré disponuje nejednou atrakciou. V neposlednom rade o utužení dobrých vzťahov medzi cyklistami a zdravou rivalitou, kde tí najlepší bojujú o zaujímavé finančné ceny.

"Koncept pretekov je založený na myšlienke, neseď doma pri kompe ukáž čo je v tebe. Apelujem hlavne na dnešnú mládež a aj skŕz týchto pretekov chcem povzbudiť mladých ľudi aby začali robiť niečo prosperujúce pre svoje zdravie a zdravie iných, keďže cyklistika je jedným z najekologickejších spôsobov dopravy," hovorí riaditeľ pretekov Michal Čverha.